понедельник, 28 марта 2016 г.

Страх недосконалості


Прагнення робити все виключно правильно, досягати 100% результату - благородно, піднесено, але ..породжує масу страхів, сумнівів. Сумніви настільки сильні, що люди вважають за краще нічого не міняти тільки тому, що хтось може побачити їх вразливість, недосконалість. Так і живуть в метаннях між двома крайнощами - страхом не досягти результатів і страхом виявити свою недосконалість.

Але це тільки один спосіб дивитися на речі, однак є й інший, і про це, іншому погляді - наступна історія.

Коли європейці відправився підкорювати новий континент - Америку, то вони зіткнулися з безліччю племен індіанців. Серед них було велике плем'я, яке називали себе "Навахо". Допитливі європейці стали вивчати побут і культуру цього народу, його релігію. У індіанців навахо було безліч богів та ідолів, яким вони поклонялися. Щоб попросити допомоги у богів, і виказати їм повагу індіанці приносили різні подарунки - зброя, посуд, дорогоцінне каміння.

Однак європейці з подивом виявили, що кожен з подарунків має якусь ваду - у гарної посуду були тріщини або щербинки, прикраси і зброя теж мали якісь маленькі недоробки.

Європейці стали випитувати індіанців:
-"А навіщо ви жертвуєте богам недосконалі речі?". На що отримали несподівану відповідь:
-"Коли ти приносиш богам надто досконалі, ідеальні речі, то боги можуть порахувати, що ти претендуєш на їх місце. А боги не люблять цього і можуть страшно розсердитися і покарати тебе. А коли ти приносиш не ідеальні речі, то боги бачать, що ти - проста і нормальна людина. Бути недосконалим - це відмінна людська риса." Відповідь індіанців змусив европейев подивитися на себе іншими очима.

Павленко Станіслав


Комментариев нет:

Отправить комментарий